1. ekspedīcija pa Bārtas upes dabas vēstures un tūrisma takas potenciālajām vietām.

Bārtas upes dabas un vēstures taka – iniciatīva

Potenciāls tūrisma maršruts ar aktīvu vēstures, dabas, arhitektūras, industriālā un militārā mantojuma izzināšanu.

Kurzemes katla un Bārtas upes apskates vietas

Šī nelielā dažu entuziastu ekspedīcija ir tikai sākums, tā tikai parāda Bārtas upes apkaimes gleznainās vietas un bagāto vēsturi- sākot ar reālām, dabā apskatāmām, Kurzemes katla cīņu vietām un aizsardzības līnijām, lielisku piemēru pagājušo laiku industriālajam mantojumam, kā arī jaukus dabas skatus, kuri baudāmi gan ceļojot kājām gar upes malu, laivojot pa Bārtas upi, kā arī braucienā ar apvidus auto. Tikai ieskicē iespējamos darbus un izaicinājumus, ja varam par tiem vienoties,

Tātad- lieliska iespēja veidot tūristu takas, veloceļus, laivu maršrutus ar kopīgiem apskates un atpūtas infrastruktūras objektiem. Turkāt iespējams veidot vairāku dienu atpūtas maršrutus ar iespēju tūristiem nakšņot labiekārtotās mītnēs. Un tā būtu ne tikai izklaides programma- te iespēja jauniešiem parādīt mūsu daudzšķaunaino vēsturi un arī viņus iesaistīt vēstures mantojuma saglabāšanā.

Tāpat industriālais mantojums- nerīkojoties pavisam ātri slavenais Vīles tilts pavisam drīz sabruks un tad ļoti ātri un operatīvi tiks atrasti un izdalīti līdzekļi seku likvidācijai. Varbūt izdalām desmito daļu no šis summas tagad un nostiprinām šo vēsturisko objektu, saglabājam to nākotnei ?

Tas iespējams nākot kopā Bārtas baseina pašvaldībām ieinteresētajiem uzņēmējiem, jauniešu patriotiskās audzināšanas veidotājiem – izveidojot iespējamos tūrisma maršrutus, konkretizējot apskates objektus un servisa vietas, kā ari sadalot atbildību par iekārtojamajiem objektiem, veicamajiem darbiem, to plānošanu un saskaņošanu ar atbildīgajām iestādēm. Šis darbs noteikti būtu labs piemērs topošās teritoriālās reformas ietvaros, taču- vajag un varam sākt to jau tagad.

Vai varam vienoties “Par” ?

Bārtas upes apkaimes Kurzemes katla un  apskates vietas.

Kurzemes katla un Bārtas upes apskates vietas fotogalerija.

2019.10.19

Autors- Dzidris Širaks

Ekspedīcijas “Kurzemes katla un Bārtas upes apskates vietas” fotogalerija.

2019.10.19