Laimas Zābakas atmiņu videostāsts. Durbe 2019.01.29

Laima Zābaka ex Veisbuka.

Laima Zābaka atmiņas 1. – ģimenes foto materiālu apskats.

Laima Zābaka atmiņas 2.- par Jurķiem, Garkājiem un vīra radiem, kā baznīcā pa pāriem iet.

Laima Zābaka atmiņas 3. – par vecākiem, pirmajiem gadiem, Dambeniekiem, Ģeistautiem, Ģigu ciemu, visu māju nosaukumi.

Laima Zābaka atmiņas 4. – par Ķergalvi Juri,  nodevība, pazuda cilvēks vācu laikā,  bēgļi un maiņas tirdzniecība, Vācu laiki, mazpulku karogs, tanki brauc,  Liepājas šturmēšana, dzelzsceļs kara laika izpildījumā, vezumnieks tankistam cimdus zog, mežabrāļi čekistu formās.

Laima Zābaka atmiņas 5.- par mežabrāļiem, Dejus, Trankalis un Vecvagars, četras jaunas skolotājas, darbā par pionieru vadītāju, radio baterijas mežabrāļiem, komjauniešu saraksts, komunists Zvirbulis, skarbi laiki.

Laima Zābaka atmiņas 6.- par to kā čeka saņem ciet,  mazpulku žurnāls un vācu laika žurnāls kā pierādījums, ātra tiesa, kamerā ar Brizgu Zelmu,Maskavas peresika, Karantīnas lāģeris, atbrīvo ar vīra galvojumu, nakts Durbes stacijā, čekas komisijas priekšnieks palīdz biļetes dabūt.

Laima Zābaka atmiņas 7.- par lietuviešu mežabrāļiem, Dejus attur no asinsizliešanas, Dores Jāņa mežabrāļi, čekas provokācija, ziemassvētki karcerī, viennīcā izsauc “kto na bukvu z na vihod”.

Laima Zābaka atmiņas 8.- bilžu apskats, kā lēģerī izgatavot Rucavas tautas tērpu, bruncis no matrača, marli zeļonkā krāso, papes vainags rotāts ar konfekšu papīriem, Mordovijas svētītais ūdens.

Laima Zābaka atmiņas 9.- par robežu, priekšnieks Kalējs Jānis, vietnieks Rolle, Nidā robežsargs Vītols ar zirgu Zibeklu, ar trepēm uz zirga, Dejus gatavs uz Gotlandi braukt, mīlestība attur, gestapo klāt, pārcēlājs no Nidas Tursis, prožektori Nidā.

Laima Zābaka atmiņas 1o.- par mežabrāļiem, visu noveļ uz Dejus,  viņa sievas liktenis, laimīgā atbrīvošana.

Laima Zābaka atmiņas 11.- par Papes ceļu, Dejus Miķelis, Ģigu ciema puiši, šausmīga apšaude, sajauc Juri ar Miķeli, nošauts un pamests pie Papes milicijas, aprakts pie ceļa,  tēvs apbedī dēlu slepus.

Laima Zābaka atmiņas 12.- par kara dzelzsceļu, Rucavas bānīti, Bārtinieku beņķis vēl brīvs, bekoncūku iepirkšana, cūka ķistā, divi kg par daudz un ko tur lai dara.

Laima Zābaka atmiņas 13.- par simtgadniekiem, balle sanatorijā, Kūpeļu mājām, Šēperiem, Ēnu mājas.

Laima Zābaka atmiņas 14.- par tēvu, tēva brālis uz kuģa “Saratov”, kas ir šēnes, Rucavas vārdi, Rucavas dziesma, mācītājs Kamols Rucaviski runā.

Laima Zābaka atmiņas 15.- par Pūķu Jāni, mātes tautas tērps, mazo Jānīti, koncerts Zvanītājos, tiešs cilvēks.

Laima Zābaka atmiņas 16.- par Kūpeli Vilni, par četrām Rucavas skolniecēm, pretvalstisks albums sarkanos vākos, pieci gadi apcietinājuma par albumu, daudz kas pa šiem gadiem izrunāts.