1915. gada pavasarī vācu armija bija nostiprinājusi savas pozīcija Liepājā un tās apkārtnē. Tā paša gada vasaras beigās vācieši pilnībā ir pārņēmusi, tolaik Krievijas impērijas kontrolēto Kurzemes guberņas teritoriju. Cara armija, pirms pamet Kurzemi, cenšas ienaidniekam daudz aiz sevis neatstāt. Mērķtiecīgi tiek iznīcina infrastruktūra (piemēram, tiek uzspridzināts Karostas izgriežamais dzelzs tilts un mūsdienu viens no galvenajiem tūristu galamērķiem Liepājā – Ziemeļu forti), evakuētas rūpnīcas. Aplēsts, 1. Pasaules kara izraisītās varas maiņas rezultātā, bēgļu gaitās dodas gandrīz 70 % Kurzemes iedzīvotāju.
Lai arī jaunās varas kontrolē nonākusi samērā liela postaža, viņi atrod te arī ko pozitīvu. Un tas ir – koks. Masīvā mežu izvešana ir iemesls tam, lai notiktu strauja dzelzceļa infrastruktūras attīstība. Vācu armija + vietējie (gan par maksu jeb strādnieku statusā, gan arī kā gūstekņi) gada laikā rada vairāk nekā pustūkstoti kilometru funkcionējošu dzelzceļa sliežu un top vairāku savienojumu ar 10 atsevišķām apdzīvotām vietām. Šis stāsts būs par 41 km garo līniju starp Rucavu un Dubeņiem jeb, vēl precīzāk, par kādu senu dzelzceļa tiltu, kuru pamanījis katrs, kurš laivojis no Bārtas ciema līdz Nīcai.
Vīles tilts, kādu to redzam šodien, nav gluži tāds pats, kādu būvēja vācieši 1916. gadā. Pirmais tilts bija no koka. Izbūvējot dzelzceļu, tika radītas vairākas kokzāģētavas pie topošās līnijas, kurās uz vietas tika sazāģēti nepieciešamie materiāli, tai skaitā arī jaunajam tiltam. Visa tilta konstrukcija turējās uz četriem koka balstiem Bārtas upē. Tam virsū likts 600 mm šaurās dzelzceļa sliedes.
Visdrīzākais tilts uz to brīdi vēl nebūt nav pazīstams kā Vīles tilts. Pie sava vārda tas tiks mazliet vēlāk, un par tā “krusttēviem” varam saukt brāļus lietuviešus.
Jaunā būve Bārtas upē plostniekiem nāk ar jaunām problēmām. Tilta balsti pamatīgi sašaurina upi un nereti te sāk nosprūst baļķi. Liela daļa koku pludinātāju ir no netālu esošās Skodas (Lietuva), un leiši arvien biežāk piesauc vārdu “vylius” attiecībā uz vietu pie tilta. Vylius – viltīgs. Piemēram, teiciens