Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais.

Bārtas plostnieki.

Plostnieku tradīciju turpinājums Bārtas upē.

Bārtas plostnieki.

Vēsturiska tradīcija ar iespējamu turpinājumu.

Plosti Bārtā. Vēsturisks foto.

Visas labas idejas var realizēt, ja saliek kopā prātus, izdomu un enerģiju. Tā nu reiz satikās vīri un sievas, kuriem mieru nelika doma pa Bārtu plostu atkal nolaist.

Vai varam atjaunot tradīciju, kura it kā likum sakarīgi tehnikas progresa dēļ beidzās tik tālajā 1962 gadā ?

Pagaidām - jautājums

Kopš tā laika daudz kas mainījies, ar citām acīm skatām senču sasniegto, vērtējam izdarīto un realizējam tās mūsdienu sabiedrībā un apstākļos. Protams, izaicinājums.

Lai nu kā, pirmie soļi ir sperti, idejas atbalstītāji pagaidām mazā pulkā kopā it nākuši, spējuši vienoties un – aiziet pie Gaujas plostniekiem amatu mācīties. Nu esam šo skolu gājuši un ticību saviem spēkiem guvuši.

Tā varam tagad droši teikt, ka arī mūs’pusē nu ir vīri, kuri plostu spēs sasiet, pa upi uz leju palaist un līkumos nostūrēt, ir sievas, kuras plostnieku tradīcijas jau gadiem līdz ar citām vēstures liecībām vākušas. Atliek vien Kurzemnieku materiālus kopā likt, lai viss būtu kā senajos laikos, to Bārtas plostu darināt un pa straumi laist.

Tā vienkārši ir

Kā Bārtas plostnieki pie Gaujas plostniekiem amatu mācās.

Skaties, kā tas bija un notika.

Kopīgiem spēkiem no 15 plenēm sastāvošs, garumā gandrīz veselus 100 metrus (ja mērām no vienas stūres gala, līdz otrai, tad noteikti- plostnieku humors) kārtīgs Gaujas plosts uzbūvēts. Zīmīgi, ka tas ir bez maz 100 metrus garš – garākais līdz šim Gaujas plostnieku renesanses 25 darbības gados sasietais plosts. Aiziet, kopā pa Gauju! Vai nākamgad laidīsim plostu Bārtā? Nākamie Bārtas plostnieki, nāciet talkā! Vai kopīgiem spēkiem pieņemsim izaicinājumu un pēc apaļu 70 gadu pārtraukuma pa Bārtu atkal tiks plostots?

Plostam jāiet plosta ceļš!

Gaujas plostnieku devīze

Kopā mēs to varam, pievienojies!

Gaujas plostnieki un Bārtas topošie kopā lejup pa Gauju.

Uz viena viļņa vienā upē uz viena plosta.

Paskaties, kā Gaujas plostnieki plostu darina un topošie Bārtas plostnieki viņiem palīdz. Lai nu kā, vecās Kurzemes plostnieku tradīcijas atjaunošanas darbi ir sākušies. Nu ko, tag laižam postu nākamgad pa Bārtu ?

ReTV video