1444. gada 9. janvārī Livonijas ordeņa mestrs Heidenreihs Finke no Overbergas izlēņoja Hansam Vildavam (Wildau) vienu arklu zemes Dobeles pilsnovadā pēc kuršu lēņa tiesībām. Izlēņotās zemes robežu aprakstā minēts svētais mežs (hilgen busch). Vieta lokalizējama tagadējā Dobeles novada Auru pagastā, uz austrumiem no Apguldes ezera, kur mūsdienās atrodas mājas ”Lielvildavas” un ”Mazvildavas”.
1462. gada 11. janvārī Livonijas ordeņa mestrs Johans no Mengedes, saukts Osthofs, izlēņoja Johanam no Brinkes (von den Brincke) 6 arklus zemes Ventspils pilsnovadā pie Kortejāres ciema (bie dem dorppe to Corteyaren) tādās robežās, kādās to kopš senlaikiem apdzīvojis Hermanis no Kortejāres, pakalnu pie šī paša ciema un Ventas upes, kā arī svēto mežu, sauktu Varinge (hiligen busch genomet Warynge) pie Dunkeles (Dunckele) ciema tādās robežās, kā to agrāk valdījis nelaiķa Hermanis no Kortejāres. Svētā meža nosaukumu Warynge bez baltu filologa konsultācijas iztulkot nav iespējams. Vieta atradusies tagadējā Ventspils novadā netālu no Ventas upes. Tā kā avotā minētie vietvārdi mūsdienās nav sastopami, svēto mežu precīzāk lokalizēt nav izdevies.
1462. gada 6. jūlijā Livonijas ordeņa mestrs Johans no Mengedes izlēņoja Hansam Bentemam (Benthem) viņa nopirktos 2 arklus zemes Sabiles pilsnovadā un draudzē, kuru robežas ir aprakstītas līdz svētajam mežam, sauktam Ropa (heiligen Wald Ropa) un dārzu Sabiles vārtu priekšā, kuru, saskaņā ar vecu dokumentu latīņu valodā, kādreiz valdījis Kristians no Kandavas.
1476. gada 16. augustā Hanss Šenks (Schenk) pārdeva Verneram Butleram (Buttler) Letu ciema svēto mežu (hilgen busch to Lettendorpe), kas atradās pie Rīgas ceļa uz Gravu pusi (belegen by dem Rigeschen wege alse men tudt na Growen), un apliecināja, ka pircējs pilnībā ir norēķinājies par pirkumu. Vieta identificējama ar “Gravu” māju un Doru jeb Galtenes svētavota apkārtni tagadējā Talsu novada Balgales pagastā.
1493. gada 14. augusts. Livonijas ordeņa mestrs Volters no Pletenbergas izlēņo Johanam no Altenbokumas (von Oldenbockum) Puceņu (Putsen) un Rinkules (Rinckullen) ciemus, kā arī lielu arklu zemes (einen groten haken landes) starp Hansa Bentema (Bentum) un Tojātu (Toiaten) zemi, sauktu Elkazeme (Elckeseme) [tagadējā Sabiles novadā – A.Dz.], divus arklus zemes dalāmajā laukā (inn ackertallen), kā arī dīķi (stowynge) Virbos (Wirben) uz Sventes upītes (Suennten beke) [tagadējā Talsu novada Virbu pagastā – A.Dz.], ar noteikumu, ka neviens nedrīkst uz Sventes ierīkot vai būvēt (schlaen ader bowen) dīķus vai tačus (were), kā tikai Johans Oldenbokums un viņa mantinieki.
1503. gada 20. decembrī Livonijas ordeņa mestrs Volters no Pletenbergas Dragūnam (Draggun) izlēņoja divus arklus zemes. To robežu aprakstā teikts: “sākt no svētā meža, saukta Elkavalks (an enem hilligen busche genomet Elkewalke)”. Tālāk kā dabīgās robežzīmes minēti kalns Viteskaln, strauts Surewalke, Ēdas upīte un Venta. Svētā meža osaukums salikts no diviem kuršu vārdiem: ”elks”, kas nozīmē gan pagānisku pielūgsmes objektu, gan svētvietu vispār, un ”valks” – lēni tekošs strauts. Dragūnam izlēņotā zeme atrodas tagadējā Kuldīgas novada Rumbas pagastā, bijušā kuršu ķoniņu brīvciema Dragūnciema apkārtnē. 20. gadsimta sešdesmitajos gados vēsturnieks Edgars Dunsdorfs Zviedrijas valsts arhīvā starp Livonijas ordeņa dokumentiem atrada Dragūnu svētā meža plāna uzmetumu, kas tapis 15. gadsimta beigās vai 16. gadsimta sākumā. Plāns, iespējams, izgatavots, lai stingri ievērotu svētā meža robežas un nejauši nenodarītu svētvietai kādu kaitējumu.
1511. gada 9. septembrī Livonijas ordeņa mestrs Volters no Pletenbergas izlēņoja Frīdriham no Bentemas (von Benthem) 2 arklus zemes Sabiles pilsnovadā un draudzē. Lēni veidoja daudzi, izklaidus novietoti zemesgabali. Tekstā teikts: ”divi zemesgabali pie Rinkules ceļa, astotdaļa no svētā meža, un viens zemesgabals, kas atrodas Viecīšos aiz Abavas” . Svētais mežs atradies tagadējā Sabiles novadā, Sabiles pilsētas apkārtnē.