Dunika pasaulē

Tā no malas skatās Dunika, Rucavas novads un Liepājas rajons.

Tā izskatās Dunika, tās kaimiņi un novads hronikās un filmās

Sieviete, kuru gaida.

Ivara Selecka 1978.gada filmas fragments tieši par Liepājas rajona kolhoza “Uzvara” sievietēm.

1958. gada pavasara sēja Rucavas padomju saimniecībā.

Padomju Latvija 1984. Nr 32.

Liepājas RARA, Juris Janeks.

Dunicnieks Juris Janeks vienmēr bijis aktīvs savos uzskatos un rīcībā. Gan kā lauksaimnieks ar plašu skatu padomju laikos, gan PSRS augstākas padomes deputāts vēsturiskajā 1990 gadā.

Šoreiz par to, kā hronikas fiksējušas viņa darbu Liepājas agrorūpniecības apvienībā RARA.

Lauku darbi, konkrēti kūtsmēslu vešana Liepājas rajona padomju saimniecībā “Rucava”. Par to stāsta Liepājas rajona agrorūpnieciskās apvienības priekšsēdētājs Juris Janeks.

Padomju Latvija 1984. Nr 32.

Padomju saimniecība “Rucava”, Lauksaimniecības zinātņu kandidāts Imants Heinackis.

Par Ķirbas purva ielabošanu padomju saimniecībā “Rucava” stāsta lauksaimniecības zinātņu kandidāts Imants Heinackis.

Padomju Latvija 1984. Nr 32.

Kohozs “Zelta Zvaigzne”, agronome Aija Šķubure.

Aija ŠĶubure, 1984 gadā kolhoza “Zelta Zvaigzne” agronome un mehanizators Modris Spēks sagatavo augsni kartupeļiem, kolhoza meliorācijas brigāde.

Padomju Latvija 1984. Nr 32.

Kolhozs “Bārta”, priekšsēdētājs Gunārs Balbardis.

Bārtas kolhozs 1984. gadā, ražas novākšana. Bārtas sievas ar skaņu dziesmu un Bārtas kolhoza priekšsēdētājs Gunārs Balbardis stāsta par nākotnes plāniem, par meliorāciju, kas toreiz kā zemes auglības neatņemams pasākums tika uzskatīta. Kā šo mantojumu izmantojam šodien? Bārtas kolhoza kombainieri un jaunā paaudzē kopā novāc ražu. Vai mūsdienās jaunos tā varētu svarīgos darbos iesaistīt?

Padomju Latvija 1984. Nr 32.

Padomju saimniecība “Nīca”, galvenais hidrotehniķis Imants Krams.

Nīcas padomju saimniecība. Nīcenieki draudzīgi visās paaudzēs ražas novākšanā, padomju saimniecības ” Nīca ” galvenais hidrotehniķis Imants Krams stāsta par tolaik unikālo polderu sistēmu. Protams, neatņemamā laikmeta sastāvdaļa – sociālistiskā sacensība un tās uzvarētāju godināšana.

Padomju Latvija 1984. Nr 32.

Grobiņa, kolhozs “Imants Sudmalis” un Durbes kolhozs.

Par saimniekošanu un melnajām papuvēm stāsta  Imanta Sudmaļa kolhozs galvenais agronoms Edgars Hartmanis, Durbes kolhoza galvenais agronoms Arvīds Dobelis un hidrotehniķe Dace Griezīte.

Zutisch. Des cuisines terraiirs. Arte 2021.

Pie galda. Latvija. Rucava.

Rucava. Šim vārdam arī pasaulē ir asociācijas. Rucavas baltais sviests, pašcepta rupjmaize, rupjmaizes kārtojums, zivju ēdienu pagatavošana, arī dzērvenes, sadarbība to pārstrādē ar Durbeniekiem un, protams, tradīcijas, dziesmas un tērpi. Tas viss pašu paveikts, sasniegts un izdarīts dažkārt par spīti birokrātiem un gudrrunātājiem. Skaties, kā mūsējie var, kā pat maizīte Rucavā smaida! Skaties Vācu – Franču kultūras uz dzīvesstila kanāla arte veidoto filmu par Rucavu.