Malerische Ansichten aus Livland, Estland, Kurland

Dienvidrietumu Kurzeme.

Das südwestliche Kurland.

Dienvidrietumu Kurzeme.

Grāmata sastāv no vairākām sadaļām, kā jau to nosaukums nosaka. Livoniju un Igauniju skatīsim vēlāk, sāksim ar Kurzemi. Arī Kurzemei ir vairākas apakšnodaļas

Mitau – Bauske und das Gebiet der kurischen Aa.

Das kurische Oberland.

Von Tuckum nach Windau.

Das südwestliche Kurland.

Pagātnes izzināšanu sākam ar dienvidrietumu Kurzemi.

Kurzemes galvenās ūdens artērijas Ventas vidustecē atrodas tās vecā galvaspilsēta Goldingen, savukārt slavenā Mitau radās tikai daudz vēlāk. Zemgales hercogistes galvaspilsēta bija Goldingen, kurā šodien (1901) ir aptuveni 9000 iedzīvotāju. Pilsētā ir Kurzemes vecākās ordeņa pils. Tajā ir meistara Dītriha fon Groningena (1242 - 1245) dibināta manufaktūra.

No izdevuma

Dienvidrietumu Kurzemes skati 1901.

Taču ne tikai par Kuldīgu stāsts, būs arī Aizpute, Bārtas upe, Nīca ar visu tautastērpu (daļa Nīcas (Niederbartau) vēlāk tika ieklāuta Dunikas pagastā), Cīrava, Durbe,Embūte, Grobiņa, Kazdanga, Līguti, Liepāja, Palanga (tajā laikā Kurzemes teritorija), Rudbārži, Ventas upe, Ventspils.

Kuršu augstiene 1901.

Otrais stāsts par tolaik tā saukto Kuršu augstieni.

Bildēs skatāmas un aprakstā grāmatā lasāmas ainas no tolaik Kurzemes guberņas vietas – Kandava, Grīva, Kaplava, Jēkabpils, Lauzen – Insel, Laucesas (?) ezera sala – tagad Lietuvas teritorijā, Sēlpils, Kalkunes muiža un arī Tukums.

Vilhelms Zigfrīds Štafenhāgens –

1. skatu albums par Kurzemi